Atrakcje

blog image

1. Basen zewnętrzny


Na obiekcie do dyspozycji gości basen zewnętrzny o wymiarach 11 mb x 5 mb, zadaszony przeszklonym dachem z podgrzewaną wodą o temperaturze 27-29 st C. Głębokość 1.20 m oraz wypłycenie dla najmniejszych miłośników wodnego relaksu o głębokości 0.40 m. W każdy pogodny dzień dach jest rozsuwany, a w każdy deszczowy dzień dach jest zamykany gdzie nadal można miło spędzić czas ze swymi pociechami.


Basen dostępny w miesiącach maj – październik

blog image

2. Wypożyczalnia rowerów


Własna wypożyczalnia rowerów dla dorosłych i dzieci wraz z fotelikiem dla najmłodszych . Okolice Jeziora Rożnowskiego to idealne tereny dla wycieczek rowerowych. Malownicze krajobrazy, lasy, góry, jezioro jak również ciche zakątki i ciekawe obiekty historyczne to tylko część z atrakcji, które możemy podziwiać z dala od zgiełku miast i ruchliwych dróg. Lokalne trasy rowerowe to bardzo dobra odskocznia od codzienności a także duża dawka walorów historycznych.

blog image

3. Wypożyczalnia sprzętu wodnego "Nad Zatoką"


Zapraszamy Państwa do skorzystania z nowo otwartej wyporzyczalni pn."Nad zatoką", która dysponuje nowymi rowerkami wodnymi i jest zlokalizowana najbliżej naszego obiektu w odległośći ok.500m pieszo.


.

blog image

4. Wypożyczalnie sprzętu wodnego


W bliskiej okolicy NA WZGÓRZU FAMILY RESORT znajduje się kilka wypożyczalni sprzętu wodnego oraz motoro-wodnego. Dostępne są między innymi: rowerki wodne, kajaki, łodzie wiosłowe, żaglówki.


Przystań Bartkowa www.przystanbartkowa.pl - odległość 1,6 km

blog image

Przystań Koszarka www.koszarka.pl - odległość 1,6 km (przystań motorowodna posiadająca możliwość wynajęcia motorówki wraz ze sternikiem)


OW Barbara - odległość 0,3 km

blog image

5. Park linowy LEMUR


Aktywnym wczasowiczom proponujemy skorzystanie z oferty pobliskiego parku linowego, który zapewnia doskonałą atrakcję dla całej rodziny. Dzięki odpowiedniemu zróżnicowaniu tras każdy członek rodziny, niezależnie od swojego wieku, znajdzie tutaj coś dla siebie. Park linowy to doskonała zabawa na wysokości. Zróżnicowany system przeszkód między drzewami, innowacyjne rozwiązania oraz różne możliwości pokonywania dystansu sprawią, że każdy poczuje się jak na prawdziwym sprawdzianie umiejętności równowagi i koncentracji.


Park linowy www.lemurpark.pl - odległość 0,3 km

blog image

6. Rejsy statkiem po jeziorze


Jedną z najlepszych form poznawania okolicy są rejsy widokowe. Rejs statkiem "JASKÓŁKA" po Jeziorze Rożnowskim - z małą przerwą przy zaporze rożnowskiej - trwa około 1,5 godziny i zapewnia mnóstwo krajoznawczych wrażeń. Przystań statku wycieczkowego "Jaskółka" znajduje się w odległości 300m (OW Barbara) od NA WZGÓRZU FAMILY RESORT.


Obiekt NA WZGÓRZU FAMILY RESORT jest również doskonałą bazą wypadową do odwiedzenia rejonów Jeziora Czorsztyńskiego gdzie na pokładach statków "Harnaś", "Dunajec" czy "Halny" możemy podziwiać urodę pienińskich gór i lasów.

blog image

7. Jeździectwo


Do 25 min drogi od NA WZGÓRZU FAMILY RESORT znajduje się kilka stadnin koni, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

blog image

8. Loty widokowe nad Jeziorem Rożnowskim


Dla miłośników mocnych wrażeń mamy propozycję obejrzenia naszych okolic z lotu ptaka. Loty widokowe organizowane są przez Port Lotniczy Aeroklubu Podhalańskiego, który mieści się w Łososinie Dolnej tuż przy drodze krajowej nr 75 /kierunek Kraków – Nowy Sącz/w odległości zaledwie 17km od NA WZGÓRZU FAMILY RESORT. Loty widokowe organizowane są w 3-osobowych grupach samolotami JAK-12, 3XTrim, Cessna 152 i AN-2 oraz szybowcami SZD-9 Bocian i SZD 50-3 Puchacz. szczegóły (ceny, warunki) dotyczące lotów widokowych można znaleźć TUTAJ.


Szczegóły (ceny, warunki) dotyczące lotów widokowych na stronie www.aph.org.pl

blog image

9. Loty widokowe/szybowcowe - szkolenia


Właściciel ośrodka jest bardzo doświadczonym pilotem samolotowym i szybowcowym. Posiada uprawnienia instruktora na samoloty ultralekkie UACP/INS, instruktora samolotowego, instruktora szybowcowego, mechanika lotniczego samolotów ultralekkich oraz nalot ogólny ponad 3000 godzin.

AERO-LACH Wiesław Szewczyk współpracuje również z innymi instruktorami, których doświadczenie lotnicze opiera się nie tylko na szkoleniu w aeroklubach regionalnych ale również w innych rodzajach lotnictwa cywilnego. Jednym z współpracujących instruktorów jest Leszek Karczewski – instruktor pilot samolotowy (nalot ogólny 2500 godzin w tym jako instruktor 430 godzin), instruktor pilot szybowcowy (nalot ogólny 1650 godzin w tym jako instruktor 1200 godzin).


www.aerolach.pl - odległość 16km

blog image

10. Wędkarstwo


Okolice Jeziorowa Rożnowskiego to idealne miejsce do wędkowania. Mimo że długość jeziora wynosi 16km to jego mocno urozmaicona linia brzegowa jest kilkukrotnie dłuższa, dzięki czemu miejsc do wędkowania jest wystarczająco dużo. Jezioro Rożnowskie jest popularnym i lubianym zbiornikiem wodnym wśród wędkarzy zwłaszcza w okresie letnim, kiedy poziom wody obniża się na tyle aby odsłonić nawet najwęższe przesmyki pod skalnymi urwiskami.


Głębokość zbiornika wodnego wynosi do 30m, a gatunki dominujące w wodach Jeziora Rożnowskiego to leszcze, płocie i okonie. Wędkarzom udaje się znaleźć również takie gatunki jak sandacze (8-12kg), szczupaki (10kg), oraz sporadycznie: sumy, długie węgorze, karpie, liny, klenie a nawet pstrągi potokowe.

blog image

11. Wspinaczki skałkowe


Malownicze rejony Jeziora Rożnowskiego to również ciekawe tereny i miejsca idealne do wspinaczki skałkowej. Zaledwie 12km od NA WZGÓRZU FAMILY RESORT – jadąc trasą wzdłuż Jeziora Rożnowskiego w kierunku Krakowa dojedziemy do miejscowości Tropie, na terenie której znajduje się Tropikalna Skała. Zbudowana z piaskowca, 20 metrowa ścianka wspinaczkowa oferuje 24 drogi wspinaczkowe o różnym stopniu trudności. Trasy wspinaczkowe posiadają kompletną stałą asekurację, a trudności zawierają się w przedziale od V+ do VI.4. Tropikalna skała nie jest w pełni naświetlona z uwagi na otaczającą roślinność, ale idealnie nadaje się na chłodne dni z uwagi na południowe nasłonecznienie ścian skalnych.

blog image

12. PUMP TRUCK


Miłośnicy ekstremalnej jazdy rowerowej na pewno nie przejdą obojętnie obok toru pumptruck'owego znajdującego się w Nowym Sączu, który jest oddalony od NA WZGÓRZU FAMILY RESORT o zaledwie 18 km. Sądecki tor pumptrack'owy jest jednym z największych tego typu torów w Europie. Długość toru profesjonalnego wynosi aż 210m. Pumptruck przeznaczony dla najmłodszych użytkowników wynosi 150m długości, natomiast trasa umożliwiająca rozgrywanie zawodów osiąga długość 135m. Obiekt wyposażony jest w specjalne muldy napędzające dzięki czemu przejazd rowerem nie wymaga pedałowania. Pumtrack przystosowany jest nie tylko dla rowerzystów ale także dla użytkowników jeżdżących na rolkach, deskorolkach i hulajnogach. W skład całego kompleksu wchodzą również boiska do piłki siatkowej i plażowej.

blog image

13. Spływy kajakami po Dunajcu


Dunajec to nie tylko zwykła rzeka ale również bajeczne miejsca o których większość turystów nie ma pojęcia dlatego zachęcamy do zwiedzania tej rzeki w sposób nietypowy – poprzez odkrywanie szlaków Dunajca z pokładu kajaków górskich. Spływ kajakami to nie tylko bogate walory przyrodnicze i krajobrazowe ale przede wszystkim aktywne spędzanie czasu z rodziną czy przyjaciółmi oraz możliwość przeżycia przygody na łagodnych falach Dunajca i poczucia mocy dzikiej przyrody. Spływy kajakami organizowane są w miejscowości Jurków oddalonej o 22km od NA WZGÓRZU FAMILY RESORT


www.kajakidunajcem.pl

blog image

14. Rafting Doliną Popradu


Poprad to płytka rzeka płynąca po nasłonecznionych terenach Doliny Popradu, dzięki czemu jest najcieplejszą rzeką w Polsce z temperaturą wody sięgającą nawet 25 stopni w upalne dni. Dzięki swoim walorom Poprad jest idealnym miejscem do spływów pontonowych zarówno dla osób początkujących jak i bardziej doświadczonych. Trasy raftingowe Doliną Dunajca są dość zróżnicowane, a ich długość zależna od wybranego odcinka rzeki Poprad sięga od 650m do 2200m. Czas przepłynięcia zależny jest od aktualnych warunków pogodowych i w zależności od wybranej trasy wynosi od 2 do 6 godz.


www.splywpopradem.pl


Narciarstwo


Z uwagi na niedaleko położone stacje narciarskie, obiekt NA WZGÓRZU FAMILY RESORT to idealne zimowe miejsce noclegowe dla miłośników białego szaleństwa. W promieniu 50km znajdują się licznie zgromadzone stoki narciarskie w tym stacja narciarska z koleją gondolową na Jaworzynę Krynicką.

1. CIENIAWA-SKI


Stacja narciarska zlokalizowana w Cieniawie
– w odległości 28km od NA WZGÓRZU FAMILY RESORT


Rodzinna stacja narciarska z 3 wyciągami narciarskimi i trasami o zróżnicowanych poziomach trudności.


www.cieniawa-ski.pl

blog image
2. LASKOWA-KAMIANNA


Stacja narciarska zlokalizowana w Laskowej
– w odległości 33km od NA WZGÓRZU FAMILY RESORT


Stacja narciarska z profesjonalnie przygotowanymi trasami zjazdowymi o różnych poziomach trudności, 4 trasy zjazdowe, długość tras od 230m do 2000m, 3 wyciągi orczykowe oraz jeden wyciąg krzesełkowy /4-osobowy/


www.laskowa-ski.pl

blog image
3. RYTERSKI-RAJ


Stacja narciarska zlokalizowana w Rytrze
– w odległości 38km od NA WZGÓRZU FAMILY RESORT


Stacja narciarska z profesjonalnie przygotowanymi trasami zjazdowymi o różnych poziomach trudności, 5 tras zjazdowych, długość tras od 50m do 1200m, 4 wyciągi (2 talerzykowe, 1 taśmowy, 1 wyciąg krzesełkowy /4-osobowy/)


www.ryterskiraj.pl

blog image
4. KOKUSZKA


Stacja narciarska zlokalizowana w Piwnicznej Zdroju
– w odległości 45km od NA WZGÓRZU FAMILY RESORT


Trasy narciarskie o zróżnicowanej skali trudności zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych narciarzy, 2 profesjonalne trasy zjazdowe z wyciągiem orczykowym, trasy dla dzieci i początkujących z małym wyciągiem orczykowym i wyciągiem taśmowym


www.kokuszka-ski.pl

blog image
5. Jaworzyna Krynicka


Kompleks stacji narciarskich w Krynicy Zdroju
– w odległości 52km od NA WZGÓRZU FAMILY RESORT


Liczne profesjonalne stacje narciarskie z trasami zjazdowymi i biegowymi o różnych poziomach trudności, kilkanaście tras zjazdowych o maksymalnej długości 2600m, kilka tras biegowych o maksymalnej długości do 3500m, różne rodzaje wyciągów tj. wyciągi taśmowe, talerzykowe, orczykowe, krzesełkowe a także kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką


www.jaworzynakrynicka.pl

blog image
6. Słotwiny


Kompleks stacji narciarskich w Krynicy Zdroju
– w odległości 52km od NA WZGÓRZU FAMILY RESORT


Kompleks narciarski słotwiny to trasy o różnych poziomach trudności, cztwry wyciągi w tym jeden krzesełkowy - długość 925m.


www.slotwiny.pl

blog image
7. DWIE DOLINY MUSZYNA-WIERCHOMLA


Kompleks stacji narciarskich w Wierchomli Małej
– w odległości 53km od NA WZGÓRZU FAMILY RESORT


Stacja narciarska z profesjonalnie przygotowanymi trasami zjazdowymi o różnych poziomach trudności, 8 tras zjazdowych, długość tras od 110m do 1600m, 6 wyciągów orczykowych i 2 wyciągi krzesełkowe /4-osobowe/


www.wierchomla.com.pl

blog image